Wybierasz się na urodziny do siostrzeńca lub masz zamiar złożyć wizytę przyjaciółce i jej córce? Tego rodzaju okazje wiążą się z zakupem prezentu dla dziecka. W sklepach nie brakuje drogich zabawek, które nie zawsze jednak okazują się strzałem w dziesiątkę. Tak naprawdę, nawet jeśli Twój budżet jest ograniczony, możesz kupić coś, co szczerze zainteresuje przyszłego właściciela.

Modele do sklejania – specjalna oferta nie tylko dla dzieci

 

Sklepy modelarskie wielu dorosłym – zwłaszcza mężczyznom – kojarzą się z latami ich dzieciństwa i wczesnej młodości. Pasjonatów modelarstwa nie brakowało w czasach, gdy w sklepach nie było dużego wyboru zabawek i nie istniały jeszcze gry komputerowe lub były dużo mniej zaawansowane i znacznie mniej popularne niż dziś. Jednak również teraz wielu rodziców pokazuje swoim dzieciom, że zabawa może wymagać wysiłku intelektualnego, sprawności manualnej i cierpliwości. Modele samochodów i samolotów do sklejania to propozycja, która zaciekawi przede wszystkim chłopców interesujących się różnymi konstrukcjami. Jeśli dziecko lubi bawić się samochodami i intryguje go to, z jakich części są one zbudowane, to warto sprezentować mu plastikowy model samochodu do sklejania. Oczywiście, jeśli dziecko nie ma doświadczenia w zakresie modelarstwa, to najlepiej będzie postawić na proste modele. Co istotne, nie trzeba wydawać znacznych kwot na takie produkty, a dzięki nim dziecko może mieć nowe wartościowe hobby na długie lata. Warto też mieć na uwadze, że do wspólnego sklejania modeli można zaprosić tatę – będzie to jeszcze jedna okazja do kreatywnego spędzania czasu z rodzicem.

Modele latające – nie tylko samoloty

 

 

niebieska rakieta ze spadochronem

Wielu zagorzałych fanów modeli do sklejania szczególnie upodobało sobie maszyny latające. Szybowce, samoloty z napędem, rakiety, rakietoplany – wybór nie jest łatwy. Można zdecydować się na model samolotu używanego przez amerykańskie siły powietrzne, samolotu z okresu II wojny światowej, samolotu cywilnego lub statku kosmicznego. Trzeba zaznaczyć, że choć wiele takich produktów nadaje się do samodzielnego sklejania przez dzieci i młodzież, to jednak jeśli model ma silnik, to może on być odpalany wyłącznie w obecności osoby dorosłej.

Świetną alternatywą dla modeli maszyn latających są latawce. Z takiego prezentu ucieszą się także dziewczynki. Puszczanie latawca podczas spaceru z rodziną może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Tak jak w przypadku modeli samochodów do sklejania, modele latające mogą być przeznaczone do sklejania przez początkujących lub doświadczonych modelarzy. Co istotne, również bardziej skomplikowane modele są niedrogie.

Nietuzinkowe zabawki za niewygórowaną cenę

Prezent do 50 zł to nie tylko model do sklejenia – również mnóstwo zabawek wysokiej jakości mieści się w tym pułapie cenowym. Dla niektórych może to być zaskoczeniem, bo rzeczywiście nie brakuje takich produktów kilka lub nawet kilkanaście razy droższych. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że tanie zabawki są bardzo różnorodne i wiele z nich zaskakuje swoją pomysłowością oraz wysoką estetyką wykonania. Wśród nich można znaleźć zabawki edukacyjne, niezwykłe auta i roboty, rozmaite klocki i gry. Szukając interaktywnej zabawki dla chłopca lub dziewczynki, wcale nie musimy szykować się na duży wydatek. Nietrudno bowiem trafić na projekty, które kosztują nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. W tej kategorii nie brakuje też zabawek pozwalających dzieciom rozwijać zdolności plastyczne i muzyczne oraz sprawność ruchową. Kolorowe piłki są potrzebne każdemu dziecku! Bardzo interesującą propozycją są też zabawki zasilane energią słoneczną. Dzięki nim nie trzeba martwić się o baterie lub o wysokie rachunki za prąd.

 

zabawka edukacyjna dla małego dziecka

Pomysłów na prezent, którego cena nie przekracza 50 złotych, jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko poświęcić chwilę, by znaleźć idealny produkt. Nie da się ukryć, że dzieci i nastolatki bywają bardzo wymagające, ale wystarczy tylko znać ich zainteresowania, by sprawić im dużą radość, wręczając nieprzeciętny podarunek.