W obecnych czasach istnieje niesamowicie duży wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci. Wiele osób dostaje prawdziwego bólu głowy, kiedy przychodzi do uroczystości urodzinowej dziecka i nadszedł czas, aby wybrać prezent. Wiele dzieci posiada obecnie dosłownie wszystko i ciężko trafić z czymś nietuzinkowym. W takich przypadkach warto zainteresować się pewnymi kreatywnymi prezentami, które będą mogły wzbudzić w dziecku ciekawość oraz zmuszą je do wysiłku intelektualnego.

złoty dron z kamerą

Czy instrument to dobry prezent dla 12 latka?

Instrumenty to jedna z najszerszych grup, spośród których można znaleźć ciekawy prezent dla dwunastolatka. Jednym z najczęściej wybieranych instrumentów jest keyboard. Jest to instrument stosunkowo niedrogi, a jednocześnie daje dziecku wiele możliwości. Nauka nut, gra ze słuchu czy improwizacja to tylko niektóre z rzeczy, których dziecko będzie mogło się nauczyć. Do każdej z nich trzeba przede wszystkim ruszyć głową. Kiedy dziecko będzie na odpowiednio wysokim poziomie, będzie mogło komponować własne melodie, co w największym stopniu uwalnia kreatywność. Co najważniejsze, instrument będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż początkowe próby gry młodego muzyka mogą okazać się bardzo bolesne. Z tego powodu, warto pomyśleć o lekcjach gry na instrumencie, aby przyspieszyć proces uczenia młodego adepta muzyki.

Poza keyboardem bardzo popularne są skrzypce lub gitara. Są to instrumenty, które również dobrze nadają się do nauki oraz pobudzania kreatywności, jednak ich koszt jest odrobinę wyższy niż w przypadku keyboardu. Jednak jeżeli dziecko przejawia większe zainteresowanie tymi instrumentami, może okazać się, że gitara to lepszy prezent kreatywny niż keyboard.

klawiatura czarnego keyboardu

Samochodziki RC jako zabawka dla młodego majsterkowicza

Obecnie rynek samochodów zdalnie sterowanych jest dużo większy, niż kilka dekad temu gdy zaczynał on dopiero raczkować. Obecne modele samochodów to naprawdę zaawansowane konstrukcje. Wiele z nich daje możliwość tuningowania oraz rozbierania na części. W ten sposób, młody majsterkowicz może poznać podstawowe mechanizmy mające zastosowanie w wielu maszynach. Samochodziki RC są zabawkami przede wszystkim dla chłopców, chociaż radość z zabawy odczują również dziewczynki. Możliwość wymiany części, tuningowania oraz rozbierania na mniejsze moduły sprawia, iż taki samochodzik to prezent kreatywny, gdyż może wzbudzić w nastolatku zainteresowanie i chęć zgłębiania dalszej wiedzy z zakresu mechaniki czy elektroniki. Dalsze poznawanie zagadnień z tych dziedzin może sprawić, że dziecko zacznie kombinować nad projektem własnego samochodziku, który w większym lub mniejszym stopniu, będzie podobny do pierwowzoru, a po czasie może uda się wprawić swój model w ruch.

zielony zdalnie sterowany buggy

Modele do sklejania, czyli skupienie i precyzja

Jednym z najbardziej interesujących prezentów dla dziecka może być model do sklejania. Istnieje kilka powodów, dla których tak jest:

– można znaleźć model pasujący do zainteresowań dziecka (samochód, samolot, czołg, statek, żołnierze czy rycerze),
– sklejanie modeli daje dużą dowolność (model należy skleić zgodnie z instrukcją, ale malowanie może być dowolne),
– modele można komponować w dioramy, co pozwala na całkowite uwolnienie dziecięcej fantazji oraz kreatywności!

Ponadto, sklejanie modeli to rzecz bardzo uspokajająca, gdyż wymaga od dziecka precyzji oraz skupienia. Jest to dobra zabawa zarówno dla dorosłych, więc w taki sposób można jednocześnie spędzać czas z dzieckiem i rozwijać własne pasje. Jak już wspomniano, główną zaletą pod kątem kreatywności jest możliwość tworzenia dioram, czyli różnego rodzaju scenek. Szczególnie ciekawym zajęciem jest tworzenie scenerii zgodnie ze swoim własnym projektem, nie bazując na czyichś wskazówkach bądź instrukcjach. Bez wątpienia, model do sklejania to wspaniały prezent dla 12 latka.

szary samolot do sklejania na czarnym stojaku

Jak widać, istnieje kilka typów kreatywnych prezentów dla 12 latka. Przede wszystkim można podzielić je na instrumenty oraz zabawki edukacyjne. Każdy z przedstawionych przykładów pozwoli wyzwolić kreatywność dziecka. Prezent powinien zostać wybrany w zależności od zainteresowań dziecka, lecz przedstawione powyżej przykłady stanowią solidną bazę do dalszych poszukiwań.