Keyboard MK 816 – tani keyboard z podświetlaną klawiaturą

Na polskim rynku można spotkać kilka popularnych marek produkujących keyboardy. MK w Polsce nie jest znaną firmą, ale oferuje świetnej jakości sprzęt w stosunkowo niskiej cenie.

Najważniejsze cechy produktu, które omówimy w artykule:

  • Podświetlana klawiatura do nauki gry dla początkujących
  • Obsługa keyboardu
  • Podłączenia MIDI, USB, AUDIO
  • Pełnowymiarowe klawisze z miękkim skokiem

Podświetlana klawiatura – keyboard sam podpowiada, które przyciski należy wcisnąć

MK-816 Keyboard z podświetlaną klawiaturą

W internecie można znaleźć wiele filmów instruktażowych, gdzie dokładnie jest pokazane w który klawisz należy kliknąć. Zaletą MK-816 jest to, że dodatkowo podświetla on klawisze, które aktualnie powinny być naciśnięte. Pomaga to w szybszej nauce i pozwala zająć dziecko lub inną osobę na dłuższy czas.

3 tryby treningowe

Podświetlenie klawiatury działa w 3 trybach:

  • Najłatwiejszy – podświetla jeden klawisz, który należy kliknąć. Melodia jest grana cały czas, pomimo popełniania błędów.
  • Średni – podświetla się więcej klawiszy, które należy kliknąć, ale nadal można popełniać błędy, bo melodia będzie grana cały czas.
  • Trudny- podświetlają się klawisze, które należy kliknąć, ale należy zagrać melodię w sposób poprawny. Gdy popełnimy błąd muzyka zatrzyma się i po 3 sekundach będzie kontynuowana.

Obsługa keyboardu – ergonomiczne przyciski i czytelny wyświetlacz LCD

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Klawisze poukładane są w odpowiednich odstępach, co przy szybkim użytkowaniu nie powoduje wciskania sąsiednich przycisków. Najważniejsze guziki są oznaczone innymi kolorami, tak jak ma to miejsce w innych keyboardach. Na środku znajduje się duży czytelny erkan LCD, który wyświetla podstawowe informacje, m.in wybrany dźwięk klawiszy, klawiaturę, metronom i inne.

Wejścia MIDI, USB, AUDIO

Keyboard ma wbudowany interfejs MIDI działający przez USB. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń, na przykład do „Audio Input” możemy podłączyć radio, mp3 i inne urządzenia. Wejście to można wykorzystać, aby odtwarzać melodie i dołączać do nich melodie z keyboardu. Tym sposobem można stworzyć wiele fajnych rzeczy.

Kolejnym wejściem jest wejście MIC, czyli wejście mikrofonowe. Kupując prosty mikrofon możemy zapewnić naszym dzieciom dodatkową zabawę – Granie i śpiewanie, aby mogli stworzyć swój własny mini zespół.

Ostatnim tym razem wyjściem (wejścia zasilania nie będę omawiał 😉 ) jest wyjście słuchawkowe. Daje możliwość podłączenia urządzenia do większego systemu audio lub do słuchawek, aby można było grać w ciszy nikomu nie przeszkadzając.

Pełnowymiarowe klawisze z miękkim skokiem

Pełnowymiarowe klawisze nie we wszystkich keyboardach są standardem. Przy zmianie urządzenia na bardziej profesjonalne może powodować wiele problemów, ponieważ palce będą przyzwyczajone do mniejszej klawiatury. Nie trafianie w odpowiednie przyciski po czasie staje się frustrujące, dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w keyboard z pełnowymiarową klawiaturą. Co daje miękki skok klawiarury? Klawisze pracują lekko i nie przenoszą drgań na nadgarski – nawet podczas długiej gry nie będzie odczuwało się zmęczenia.

Keyboard MK 816 – do nauki za niewielkie pieniądze

Aktualną cenę produktu można sprawdzić tutaj. Uważam, że za te możliwości, które daje nam ten keyboard cena nie jest wygórowana. Podświetlana klawiatura możliwość podłączenia do zewnętrznych urządzeń, to nie jest standard w tym przedziale cenowym, dlatego keyboard jest tym bardziej atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.