Prezenty świąteczne dla dzieci

Dobranie odpowiedniego prezentu na święta dla dziecka może stanowić duże wyzwanie. O ile rodzic doskonale zna swoją pociechę i orientuję się, jaki rodzaj prezentu sprawi mu największą radość, to sytuacja komplikuje się, gdy osoba kupująca podarunek nie wie, jakie są oczekiwania dziecka. Szczęśliwie można wymienić kilka pewniaków, które sprawią frajdę każdemu dziecku. Jakie prezenty świąteczne dla dzieci najlepiej wybrać?

Słomki konstrukcyjne

Jednym z najciekawszych pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka są wielofunkcyjne słomki konstrukcyjne znane również jako klocki i rurki konstrukcyjne. Podstawową zaletą tego rodzaju prezentu jest połączenie zabawy wraz z nauką wspierającą prawidłowy rozwój dziecka! W rzeczywistości każda osoba, która zdecydowała się na kupienie prezentu dla dziecka powinna się zastanowić, czy oprócz zabawy zapewni on więcej korzyści. Z pewnością dotyczy omawianych rurek konstrukcyjnych. Jakie są najważniejsze zalety tej zabawki?

Przede wszystkim klocki konstrukcyjne zapewniają intensywne ćwiczenie zdolności manualnych przez malucha. Ze względu na konieczność precyzyjnego manewrowania poszczególnymi klockami pociecha zyskuje niepowtarzalną możliwość na ćwiczenie mięśni rąk, ze szczególnym uwzględnieniem nadgarstków oraz palców. W praktyce oznacza to, że dziecko ćwiczy motorykę małą!

Nie jest to jednak jedyna zaleta tego rodzaju klocków. Dodatkowo uczą one dziecko cierpliwości oraz wywierają pozytywny wpływ na rozwój jego kreatywności. Dotyczy to zarówno młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wciąż nie są to jednak wszystkie zalety rurek konstrukcyjnych. Ponadto pociecha korzystająca z klocków konstrukcyjnych rozwija swoją zdolność do planowania działań oraz ćwiczy wyobraźnię przestrzenną. Wszystkie spośród tych umiejętności będą wywierały ogromny wpływ na jego dorosłe życie.

Modele do sklejania

Równie dobrym pomysłem na doskonały prezent dla dziecka na święta są różnorodne modele do sklejania. O ile klocki konstrukcyjne przeznaczone są dla młodszych dzieci, to modele do sklejania sprawdzą się jako idealny prezent dla starszych pociech. Podobnie jak w poprzednim przypadku, również modele łączą ze sobą doskonałą zabawę z ćwiczeniem ważnych dla dziecka umiejętności. Tak więc podstawowy warunek, który charakteryzuje dobre zabawki dla pociechy został spełniony. Co warto wiedzieć na temat modeli do sklejania?

Oczywiście poziom trudności w sklejaniu może być różny, ale co do zasady duża ilość niewielkich części daje dziecku możliwość ćwiczenia swoich umiejętności manualnych, myślenia przestrzennego oraz także możliwość rozwoju wyobraźni. Dodatkową zaletą tego rodzaju zabawek jest możliwość uczenia się poprzez składanie. Będzie to miało miejsce m.in. w sytuacji, gdy zdecydujemy się na obdarowanie dziecka modelem dinozaura, konkretnego modelu samochodu, czy też modelem do sklejania prezentującym np. narząd słuchu.

Instrument muzyczny

Innym doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka może być instrument muzyczny. W przypadku mniejszych pociech doskonale sprawdzą się zwykłe keyboardy, który mogą posłużyć jako doskonały wstęp do nowej pasji. Bez wątpienia jest to wyjątkowy prezent, który może wywrzeć bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Jak wiadomo pociechy, które grają na instrumentach, są bardziej zdyscyplinowany i lepiej razem sobie z koncentracją uwagi. Nie jest to jednak jedyna pozytywna konsekwencja gry na instrumencie.

Dodatkowo umuzykalnione dzieci doskonale odnajdują się w relacjach z rówieśnikami oraz wyróżniają się systematycznością w działaniach. Oczywiście obydwie z tych cech będą miał bardzo duży wpływ na życie dziecka zarówno w okresie dzieciństwa, jak i dorosłości. Warto też mieć na uwadze, że obdarowanie dziecka keyboardem wywrze pozytywny wpływ na jego zmysł słuchu oraz na ogólne zdolności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową. Należy jednak pamiętać, że nową pasję u dziecka warto pielęgnować, aby szybko nie zgasła!

Kuchnia dla dzieci

kuchnia dla dzieci pomarańczowa z piekarnikiem

Doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka, niezależnie od jego płci będzie także drewniana kuchnia. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wielofunkcyjne zestawy, które pozwalają na stworzenie prawdziwej miniaturowej kuchni, z której może korzystać dziecko. Obdarowanie pociechy takim prezentem sprawi, że dziecko nie tylko będzie szczęśliwe z nowe zabawki, ale również zyska możliwość pierwszego zetknięcia się z codziennymi obowiązkami. Dzięki tego rodzaju kuchni maluch będzie mógł swobodnie naśladować rodziców oraz innych domowników, dzięki czemu od najmłodszych lat zacznie przyswajać sobie wzorce postępowania. Jakie są inne pomysły?

Samochód zdalnie sterowany

Mówiąc o świątecznych prezentach dla dziecka nie można nie wspomnieć o nowoczesnych samochodach sterowanych za pomocą pilota. Bezprzewodowy pojazd to z pewnością spełnienie marzeń niejednej pociechy. Wbrew pozorom tego rodzaju podarunek także może mieć edukacyjny wpływ na dziecko. Jeżeli samochód będzie używany m.in ma mini torze przeszkód można liczyć na ćwiczenie własnego refleksu oraz umiejętności planowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.